![]() |
1. Як знайти точну фразу або форму слова
Знайти точну фразу або форму слова просто! Для цього використовуйте лапки «». Візьміть фразу або слово у лапки, і Google буде шукати веб-сторінки, де є рівно така фраза (форма слова).
Наприклад:
«Дивлюсь я на небо»
2. Як знайти цитату, в якій пропущено слово
Якщо ви забули слово в цитаті - не біда! Просто візьміть всю вашу цитату в лапки і замість забутого слова поставте зірочку *. І ваша цитата знайдеться разом з забутим словом.
Наприклад:
«Чому я * сокіл»
3. Як знайти будь-які з кількох слів
Просто перерахуйте всі підходящі варіанти через вертикальний слеш: |. Google буде шукати документи з будь-яким з цих слів.
Наприклад:
вареники | деруни | горілка
дачні ділянки (борисполь | Гатне)
4. Як знайти слова в межах одного речення
Використовуйте оператор з красивим ім'ям «амперсанд» - &. Якщо з'єднати слова амперсандом, Google знайде документи, де ці слова стоять в одному реченні.
Наприклад:
Пам'ятник Тарасу Шевченку & Київ
5. Як знайти документ, що містить певне слово
Поставте перед потрібним словом плюс, але не відділить його від слова пробілом. У запит можна включити кілька обов'язкових слів.
Наприклад:
Колишній пам'ятник Леніну + бульвар
6. Як виключити слово з пошуку
Поставте мінус перед словом, яке ви не хочете бачити у відповідях. Так можна виключити навіть кілька слів:
Наприклад:
червона рута -ротару -пісня
схеми вишивки -спіцамі
7. Як шукати на певному сайті
Для цього підійде оператор site. Він дозволяє прямо в запиті вказати сайт, на якому потрібно шукати. Тільки обов'язково поставте після site двокрапку.
Наприклад:
Конституція України site: rada.gov.ua
8. Як шукати документи певного типу
Вам потрібен оператор mime. Поставте в запиті mime, двокрапку і потім тип документа, який вам потрібен. Наприклад, pdf або doc.
Наприклад:
заяву на закордонний паспорт mime: pdf
9. Як шукати на сайтах певною мовою
За допомогою оператора lang. Після lang потрібно поставити двокрапку і написати, якою мовою вам потрібні документи. Якщо це російська мова, то потрібно вказати ru, якщо український - uk. Білоруська мова позначається як be, англійська - en, французький - fr.
Наприклад:
void glClearColor lang: ru
10. Пошук по синонімів
Символ ~ для пошуку слів схожих до вибраного. Побачите всі посилання на сторінки з синонімами до слова кращі, але жодна з них не буде містити це слово.
Наприклад:
~ Кращі фільми -кращі
11. Значення слова
Введіть у пошуковий рядок define: і дізнаєтеся значення цього слова.
Наприклад:
define: кілт
12. Зворотні посилання
Наберіть links: названіесайта і ви дізнаєтеся посилання ведуть на цей сайт.
Наприклад:
links: cluber.com.ua
13. Конвертер величин
Якщо вам необхідно дізнатися величини просто введіть ваш запит в рядок.
Наприклад:
1 кг в фунтах
14. Дізнатися курс валют
Щоб дізнатися курс валют достатньо просто ввести запит.
Наприклад:
1 гривня в рублях
15. Час по місту
Введіть запит складається з «час» і «місто» - в першому рядку буде точний час цього міста.
Наприклад:
time Київ
час Київ
16. Калькулятор
Досить вбити приклад в рядок пошуку і натиснути пошук - Google видасть результат рівняння.
Наприклад:
69 + 1
17. Пошук кешована сторінки
У Google є свої сервери, де він зберігає кешовані сторінки. Якщо потрібна саме така: «caсhe:»
Наприклад:
caсhe: cluber.com.ua
18. Прогноз погоди по місту
Також як і у випадку з часом рядку пошуку використовуємо оператор «weather» і «місто». І дізнаєтеся прогноз на кілька днів.
Наприклад:
weather Київ
19. Перекладач
Можна перекладати слова не відходячи від пошуковика. «Translate слово into мова».
Наприклад:
translate я люблю клубер into italian
![]() |
Основними видами впливів грозових імпульсів на локальне мережеве обладнання є:
• Електростатичний вплив - пов'язаний з впливом електростатичних полів передгрозового періоду і незавершеного хмарного грозового розряду.
• Електромагнітний вплив - пов'язаний з індукційним впливом каналу блискавки на мережеві кабелі при відстанях, порівнянних з довжиною каналу.
• Гальванічний вплив - пов'язаний з розтіканням в землі струмів блискавки і частковим їх відгалуженням у ланцюги локальних мереж через систему заземлення.
• Вплив струму блискавки - пов'язаний з прямим попаданням блискавки в кабель
Безумовно, розряди блискавки матимуть значний вплив на роботу нашого мережевого обладнання та мережевої карточки, яка встановлена у вашому комп'ютері, тому при роботі в грозовий період пропонуємо вам врахувати такі рекомендації:
- не варто працювати за комп'ютером під час грози та навіть її наближення;
- після закінчення роботи комп'ютера відключайте кабель з мережевої карти , Wi-Fi роутера , антени чи іншого додаткового обладнання .
Захист від грози кінцевого призначеного для користувача комп'ютера - це завдання вже власне користувача.
• Одним з найкращих варіантів є придбання побутового грозозахисту та встановлення його у себе вдома. Але перш ніж купувати і встановлювати, необхідно врахувати, що даний пристрій, в обов'язковому порядку, має бути заземлений. Без заземлення — придбання і установка даного пристрою є безглуздим, оскільки в разі відсутності заземлення ризик залишитися з купою згорілого заліза такий же, як і без захисту від грози взагалі. Під заземленням мається на увазі наявність контуру заземлення. Переконливе прохання не плутати з контуром занулення (одне з гнізд будь-якої розетки заземлене через «нульовий» дріт).
• На сьогоднішній день є можливість встановлення так званих «євророзеток», які окрім стандартної вилки підключення також мають третій контакт для заземлення. Але наявність встановлених таких розеток ще не гарантує що вони заземлені. Даний третій контакт має бути з'єднаний з контуром заземлення. Багато хто може сказати, що в якості контуру заземлення можна використовувати наявні в квартирі радіатори опалювання або водопровідну систему. Не можна , оскільки при цьому потрібно враховувати, що так може поступити ще хтось. І в результаті, особливо в разі ізольованої системи труб, накопичений заряд може привести до пораження електричним розрядом вас , ваш комп'ютер або інший побутовий прилад.
• Також одним з варіантів захисту від гроз є придбання і установка джерела безперебійного живлення, яке, окрім можливості безпечного збереження даних на комп'ютері, також виконує роль мережевого фільтру. Та варто все-таки відзначити, що перш за все дані пристрої є досить дорогими і також вимагають наявність заземлення.
• Для збереження комп'ютера і монітора бажано висмикувати вилку з розетки 220V. Особливо це стосується системних блоків формату ATX, а також багатьох моніторів, в яких після автоматичного відключення по завершенні роботи блок живлення лишається в режимі очікування під напругою мережі 220V. Така обережність врятує вашу техніку під час грози або стрибків напруги в мережі.
• Імовірність виходу з ладу материнської плати набагато знижується, якщо встановити в комп'ютер окрему мережеву карту. Як показує практика, саме вона горить під дією розряду, а замінити мережеву карту набагато дешевше, ніж материнську плату.
• Починати роботу варто лише після повного закінчення грози.
Все вище сказане не є панацеєю, і не гарантує 100% захисту від впливу грози на ваш комп'ютер. Виникає питання, а що ж тоді гарантує повний захист? Відповідь проста. Для того, щоб повністю забезпечити себе і свій комп'ютер, а також іншу техніку що є в наявності,при прояві ознак грози, що наближається, рекомендується, а якщо точніше необхідно відключити від мережі живлення (акуратно, а не вириваючи з силою). А також повністю відключити кабелі (дроти), заведені до вас в квартиру для підключення до телефону , кабельного та супутникового телебачення , Інтернету та ін. У ідеальному варіанті, щоб уникнути пошкодження комп'ютера, побутових приладів та їх комплектуючих , рекомендується відключати так , щоб між кінцем кабелю і приладом або пристроєм була відстань не менше 1 метра.
ЛИШЕ у такому разі можна 100% гарантувати і повністю забезпечити себе і техніку від впливу грози і надовго зберегти робочий стан вашого устаткування.
![]() |
Для отримання найбільш достовірного результату , необхідно тимчасово відключити всі програми , які можуть вплинути на кінцевий результат . Наприклад , ICQ , QIP , Skype , mail -агент , torrent -клієнт , p2p -клієнт (DC + +) , emule , reget , flashget . Якщо на комп'ютері встановлений антивірус і / або фаєрвол ( брандмауер ) , то їх також потрібно тимчасово відключити .
Також швидкість може залежати від :
- Наявності на комп'ютері програмного забезпечення , яке використовує мережевий трафік ;
- Наявності на комп'ютері програмного забезпечення , що фільтрує мережевий трафік ( антивірус і / або фаєрвол ( брандмауер )) ;
- Ступеня завантаження web - сервера певного сайту ;
- Наявності на комп'ютері вірусів , троянів і т.п. ;
- Правильного налаштування мережевого з'єднання , мережевої карти і стабільності роботи її драйверів .
Один з найбезпечніших вебсайтів , щоб перевірити вашу швидкість інтернету знаходиться тут — www.speedtest.net
Все , що вам треба зробити - клацніть на кнопці , яка називається "Begin Test ". Програма запустить випробування вашої швидкості завантаження . Як тільки буде виміряна швидкість завантаження (download) , почнеться вимір швидкості відвантаження (upload) файлу . Як тільки вимір буде закінчено , Ви побачите результати .
Зважаючи на те що швидкість інтернету це динамічна , а не стала цифра , то цей тест не дає 100% правильного результату , а вираховує тільки реальний показник на поточний час , для більш точного результату спробуйте провести тестування декілька разів .
Безпека в мережі Інтернет
![]() |
Безпека паролів
Паролі – це перша лінія захисту від кібер-злочинців, тому потрібно створювати надійні паролі.
Забезпечення надійного та безпечного пароля - це Ваша відповідальність, від якої залежить Ваша безпека. Ставтесь до цього дуже серйозно.
Поради щодо вибору надійного пароля
1. Не робіть ваш пароль очевидним, таким, що його можна легко вгадати . Не використовуйте інформацію про себе, таку як ім'я, хобі, або дату народження. Номерний знак авто також не є хорошим паролем.
2. Робіть пароль довгим. Використовуйте щонайменше 8 символів з використанням великих і маленьких літер, а також додаткових знаків пунктуації і цифр. Ідеальний пароль повинен бути довгим та містити усі типи символів. Поєднання слів і поділ його іншими знаками (аня87катя!оля) є хорошим компромісом між безпекою і легкістю запам'ятовування.
3. Фахівці радять також використовувати фрази, які легко запам'ятовуються, або вигадати фразу відому лише вам. Інший спосіб полягає у використанні перетвореної пісні або вірша, наприклад: «Він в битві три ночі, три дні». Взяти перші літери і замінити їх цифрами, вийде: Ввб3н3д.
4.Зберігайте паролі в таємному місці, яке нелегко помітити. На відміну від широко розповсюдженої думки, немає нічого небезпечного у записі пароля, але його треба зберігати в надійному та безпечному місці. Відверто кажучи, пароль, який записаний на папері, набагато складніше отримати з Інтернету, ніж пароль, який зберігається на веб-сайті, менеджері паролів або в іншій схожій програмі.
Не використовуйте один і такий же пароль на декількох сервісах (якщо зловмисник отримає доступ хоча б до одного вашого профілю, то автоматично отримає доступ і до всіх інших, в яких цей пароль використовується). Краще створити різні паролі для різних сервісів і додатків.
Також варто створити ще один пароль для різних реєстрацій, які викликають підозру в їх надійності. У цьому випадку варто використовувати окремо створену поштову скриньку, на якій і будуть надходити численні рекламні розсилки.
Соціальні мережі
Соціальні мережі - це інтернет-сайти, на яких після реєстрації та створення індивідуального профілю можна спілкуватися з іншими людьми (друзями, родичами, однокласниками, знайомими).
Соцмережі подарували людству не тільки легкість спілкування, але й стали неймовірним джерелом інформації для сторонніх осіб чи правоохоронців.
Адже, щоб дізнатись, де людина живе, працює і з ким спілкується, достатньо ввести її ім'я та прізвище - і вже можна отримати немалий обсяг інформації, включаючи номер телефону і особисті фотографії.
Тому доцільно прибрати в налаштуваннях конфіденційності всі дозволи на доступ до таких даних. Також варто видалити з друзів всіх тих, кого ви не знаєте особисто.
Пам'ятайте - немає ніякої гарантії того, що на тому кінці за дуже милою аватаркою, людини яка Вам незнайома, не сидить звичайна програма, яка старанно збирає всі дані зі сторінки.
Адже те, що потрапляє в інтернет - не видаляється, не стирається і не забувається. Усе індексується, пов'язується, і прив'язується до вашого імені назавжди.
Розміщення в інтернеті особистої інформації наражає користувачів на ризик втратити роботу або стати жертвою шахрайства чи знущань, застерігають фахівці.
Захистіть свій комп'ютер
Без надійної системи захисту Ваш комп'ютер є вразливим для шкідливих програм. Ви ризикуєте стати частиною мережі , яка використовується кіберзлочинцями для проведення мережевих атак або розсилання спаму. Щоб уникнути цих неприємностей:
• встановіть надійний антивірус з максимальним рівнем захисту; проскануйте систему і знімні диски; переконайтеся в тому, що налаштовано автоматичне оновлення вірусних баз;
• використовуйте брандмауер (фаєрвол) , який дозволяє обмежувати і контролювати доступ до Вашого комп'ютера ззовні; ставте захист на бездротові мережі, не користуйтеся невідомими мережами з відкритим доступом;
• користуйтеся тільки джерелами, які добре себе зарекомендували при отриманні файлів і програм з Мережі; перш ніж відкрити документ, обов'язково перевірте його на наявність вірусів!