![]() |
Відомий майже кожному квадролет AR.Drone 2.0 від компанії Parrot є осередком сучасних технологічних досягнень, переважно зі сфери мобільних пристроїв. Він наділений набором використовуваних в смартфонах датчиків і модулів зв'язку, використовує ті ж обчислювальні компоненти і управляється за допомогою iOS-або Android-апарата.
Пристрій можна використовувати не тільки для розваги та ігор , але , в першу чергу , для спостереження та відеозапису з вільним переміщенням в просторі точки огляду , що може знадобитися в роботі , при пішохідних подорожах з метою вибору подальшого шляху на привалі , для огляду туристичного об'єкта і створення фотографій з незвичайним ракурсом . Сфера застосування пристрою обмежена лише уявою користувача - зрештою дрон можна використовувати для спостереження за сусідній садибою або випадковими перехожими , як це показано на рекламному відеоролику :
На сьогоднішній день AR.Drone 2.0 є одним з кращих пристроїв у своєму роді.
Втім, в липні була випущена особлива версія Power Edition, про яку й піде мова. Вона покликана поліпшити показники часу автономної роботи і отримала розширену комплектацію для зручності експлуатації квадролета.
Перш ніж говорити про експлуатацію дрона , повідомимо його апаратні характеристики . AR.Drone 2.0 має ударостійкий металевий каркас , на якому закріплені чотири змінних гнучких пропелера і накрита пластиковим кожухом літій -іонна батарея. Також в комплект входить кожух для використання в приміщеннях , з еластичними обіддям , що закривають каря лопатей від випадкових зіткнень. Багато компоненти можуть бути замінені , тому навіть у випадку серйозної аварії дрон , ймовірно , вдасться відновити.
оротів / хв і енергоспоживанням 14,5 Вт На кожен з них припадає по окремому вологозахищених контролеру , тобто польоти в негоду цілком припустимі .
![]() |
![]() |
Друга камера встановлена внизу корпусу і методом оцінки зсуву зображення швидко і точно визначає поточну швидкість. За допомогою GPS- приймача MAVlink ( не поставляється в комплекті ) проводиться коригування можливого зсуву дрона вітром і запис координат маршруту руху . Тривісний гіроскоп і тривісний акселерометр відповідають за переміщення квадролета в просторі. Встановлено пара ультразвукових датчиків , діючих на відстані до 6 м , і барометричний висотомір , що забезпечують додатковий точність польоту і автоматичну стабілізацію , а також магнітний компас , що дозволяє вказувати дрону напрямок руху без урахування його відносного положення в просторі .
![]() |
В основі платформи лежить процесор ARM Cortex A8 з частотою 1 ГГц і операційна система Linux 2.6. Підключення обчислювального блоку до дрону і комп'ютера здійснюється по USB 2.0, а управління квадролетом проводиться за допомогою мобільних пристроїв з сучасного стандарту Wi-Fi 802.11n. Відеозапис зберігається у форматі H.264 на підключений USB-брелок або безпосередньо в пам'ять мобільного пристрою, з якого ведеться управління.
Версія Power Edition випускається обмеженим тиражем і відрізняється новим дизайном кожухів для використання всередині приміщень і на відкритому повітрі, комплектацією трьома додатковими наборами гвинтів червоного, помаранчевого і блакитного кольорів, парою батарей розширеного до 1500 мАг заряду, тобто в 1,5 рази, а також інструментом для знімання стопорних шайб. Два акумулятора дозволяють використовувати AR.Drone 2.0 в продовження 36 хвилин.
Програма AR.FreeFlight 2 для пристроїв під управлінням iOS або Android значно спрощує використання квадролета. Зображення в реальному часі передається на мобільний пристрій, можна міняти швидкість, використовувати передвстановлені трюки, налаштовувати зйомку. Для відеозапису доступні три режими автопілота, включаючи зависання і обертання на місці. Додаток дозволяє переглядати пройдений маршрут по GPS-координатам, призвести стабілізацію відзнятого матеріалу, опублікувати або переслати його.
У режимі абсолютного контролю досить просто нахилити смартфон або планшет в потрібну сторону - і літальний апарат попрямує в потрібну сторону.
Функції автопілота включають посадку, рух до заданої точки по GPS-координатам і автоматичне повернення до місця зльоту. Вироблену відеозапис потім можна переглядати у супроводі із зазначенням точки зйомки в 3D-просторі.
Програма також відповідає за оновлення прошивки дрона і відкриває доступ до ігор. Наприклад, AR.PURSUIT передбачає спільну гру в погоню з перестрілками - присутні елементи доповненої реальності.
Академія дозволяє переглядати геолокаційні та інші дані, супроводжені фото і відео, як власних маршрутів, так і інших пілотів по всьому світу, а також завантажувати матеріали YouTube або Facebook і радити іншим власникам AR.Drone 2.0 цікаві місця для полетів.
Додаток AR.FreeFlight 2 доступно через Google Play або App Store. Функціональність AR.Drone 2.0 може розширюватися: завдяки наявності API сторонні розробники вольні випускати власні програми та ігри.